IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

        PROGRAM ZAWODÓW
     grupa wiekowa 14 - 16 lat
   /rocznik 2003 - 2005 /

 

1. Piłka nożna   
2. Sztafetowe biegi przełajowe
3. Piłka ręczna
4. Unihokej
5. Pływanie drużynowe
6. Piłka siatkowa
7. Tenis stołowy– zawody drużynowe
8.  Koszykówka
9.  Szachy
10. Badminton
11. Tenis stołowy  --  zawody indywidualne
12. Halowa piłka nożna
13. Drużynowe biegi przełajowe
14. Zawody LA  --  liga LA
15. Finały  --  XXVI BOM.



 

PIŁKA NOŻNA - PIŁKARSKIE SZÓSTKI

Drużynę stanowią uczniowie jednego gimnazjum rocznika 2003- 2005 r. Zespół liczy 12 zawodników w całym turnieju w tym 2 bramkarzy / 5 zawodników w polu + bramkarz/

Przepisy gry :

  • Zespół składa sie z 5 zawodników w polu + bramkarz.
  • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN
  • Zawody powinny być rozgrywane na boisku wymiarach, szerokość 30 - 60 m, (orlik)
  • Czas gry: 2 x 15 minut + 5 minut przerwy.
  • Obuwie : korkotrampki (bez wymiennych korków) , trampki.
  • Piłka : nr 5
  • Zmiany hokejowe ( błędy będą karane jak w piłce ręcznej : strata piłki, wykluczenie, rzut karny z 7 m. przy bramkach 3x2 i 9 m. przy bramkach 5 x 2 m. Za złą zmianę bramkarza - rzut karny.
  • Stosowane będą kary wychowawcze: 2 min, 5 minut i dyskwalifikacja ( wykluczenie z meczu ).

Punktacje:

Zwycięzca otrzymuje 3 pkt, remis 1 pkt , przegrywający 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

- większa liczba zdobytych punktów ,
- lepsza różnica bramek
- wynik bezpośredniego spotkania

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW - DO 10.10.2018 r.



SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Program zawodów:

1. godz. 10.00 weryfikacja
2. godz. 10.45 sztafeta 10 x 800 m dziewcząt
3. godz. 10.45
sztafeta 10 x 1000 m chłopców

Zawodnicy pierwszej zmiany startują ze startu wspólnego, strefa zmian wynosi 20 m.

TERMIN  ZAWODÓW - 09 10. 2018 r.


 


PIŁKA SIATKOWA


Drużynę stanowią uczniowie w wieku 14-16 lat (2003 - 2005 ). Zespół liczy 14 zawodników/zawodniczek.

Przepisy gry:

  • zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPS,
  • wysokość siatki: dziewczęta 215 cm, chłopcy - 235 cm.

Spotkania rozgrywa się do dwóch wygranych setów . Sety rozgrywa się do 25 pkt. ewentualny 3 set do 15 pkt. "tie breakiem".

Punktacja:
Za wygraną zespół otrzymuje 2 pkt, za przegraną 1 pkt, walkower 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

  • większa liczba zdobytych punktów,
  • lepszy stosunek setów,
  • lepszy stosunek małych punktów

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW - DO 10. 012. 2019 r. 



PIŁKA RĘCZNA


Drużynę stanowią uczniowie gimnazjum w wieku 14-16 lat (2003 - 2005r.). Zespół liczy 16 zawodników/zawodniczek

Przepisy gry:

  • Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami ZPRP,
  • Czas gry 2 x 20 minut + 10 minut przerwy,
  • Drużyna ma prawo wziąć 1 minutowy czas w każdej połowie meczu,
    Dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu
    Zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu.Piłka nr 1 dla dziewcząt. piłka nr 2 dla chłopców.
    W trakcie zawodów nie wolno używać kleju do piłek

Punktacja: 

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje:

  • większa liczba zdobytych punktów,
  • większa liczba punktów pomiędzy zainteresowanymi zespołami,
  • lepsza różnica bramek w rozgrywkach,
  • większa liczba zdobytych bramek.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW - DO 31. 10.2016 r.



KOSZYKÓWKA


Drużynę stanowią uczniowie jednego gimnazjum rocznika 2003 - 2005r.

Zespół liczy 8 - 10 zawodników/zawodniczek

Przepisy gry:

Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZKosz.

  • czas gry 4 x 10 minut (ostatnie 3 minuty czas zatrzymany) lub 4 x 8 minut czystej gry,
  • w razie remisu zarządza się 5 minutową dogrywkę,
  • Zawody nie mogą się rozpocząć , jeżeli zespół nie liczy 8 zawodników
  • Rozgrywki dziewcząt odbywać się będą piłką nr 6 , chłopców piłką nr 7
  • każdy zespół ma prawo do 1 przerwy po 1 minucie w każdej kwarcie

Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 pkt, za przegraną 1 pkt. za walkower 0 pkt.

O kolejności miejsc decyduje :

1. większa liczba zdobytych punktów,

2. jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów :

  • większa liczba zdobytych punktów pomiędzy zainteresowanymi drużynami /bezpośredni mecz/.
  • lepszy stosunek większa różnica koszy  zdobytych  do   straconych  w  meczach   pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
  • większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami
  • większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w danej grupie
  •   lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
  • większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w danej grupie
TERMIN  ROZEGRANIA ZAWODÓW - DO 28. 02. 2019 r.

 

Badminton

I. Uczestnictwo
          W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców rocznika  2003- 2005. Zespół liczy 2 zawodników/czek + rezerwowy/a. Przez cały turniej obowiązuje ten sam skład drużyny.

II. Sposób przeprowadzenia zawodów.

Kolejność gier:
I rzut                      II rzut                              III rzut
A – X                                                                 A – Y
Gra podwójna
B – Y                                                                B – X

1. Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych punktów.
2. Każda gra rozgrywana do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane do 11 pkt.(bez prawa podwyższania).
3. Zawodnik może być wymieniony w trakcie meczu na rezerwowego, który gra na jego miejscu do końca spotkania.
4. System wyłaniania mistrza uzależniony jest od liczby uczestniczących drużyn.

 

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW - DO 03.12.2018 r.


 

HALOWA PIŁKA NOŻNA

Szkoła może zgłosić do zawodów drużynę dziewcząt i chłopców rocznika 2004-2005.  Zespół musi liczyć 12 osób zgłoszonych  do zawodów w całym turnieju.


Termin przeprowadzenia zawodów luty-marzec 2019.



LEKKA ATLETYKA - ZAWODY INDYWIDUALNE


W zawodach biorą udział dziewczęta i chłopcy uczniowie gimnazjum w wieku 14-16 lat
(2003 - 2005 r.).

Program zawodów:

  • Dziewczęta:
    • bieg na 100, 300 i 800 m,
    • bieg 80 m  ppł.
    • skok w dal,
    • skok wzwyż,
    • rzut oszczepem 500g,
    • pchnięcie kulą 3 kg,
    • rzut dyskiem 0,75 kg,
    • sztafeta szwedzka 400, 300, 200 i 100 m.
  • Chłopcy
    • bieg na 100, 300 i 1500 m,
    • bieg 110 m ppł
    • skok w dal,
    • skok wzwyż,
    • rzut oszczepem 600 g,
    • pchnięcie kulą 5 kg,
    • rzut dyskiem 1 kg,
    • sztafeta szwedzka 400, 300, 200 i 100 m.

Zawodnik ma prawo startu w 2 konkurencjach w tym w sztafecie. Start na dystansie dłuższym niż 300 m wyklucza ze startu w 2 konkurencji.

Szkoła może wystawić do :

  •  Konkurencji biegowych po trzech zawodników
  •  Konkurencji technicznych po trzech zawodników

 

TERMI DO USTALENIA - 2019 r.


 

LEKKA ATLETYKA - LIGA SZKOLNA

W zawodach biorą udział dziewczęta i chłopcy uczniowie gimnazjum w wieku 14-16 lat
2003 - 2005 r.).

Program zawodów :

  • Dziewczęta:
    • bieg na 100, 300, 600,
    • bieg 100 m ppł,
    • skok w dal,
    • skok wzwyż,
    • rzut oszczepem 500 g,
    • pchnięcie kulą 3 kg,
    • rzut dyskiem 0,75 kg,
    • sztafeta 4 x 100 m.
  • Chłopcy:
    • bieg na 100, 300 i 1000 m,
    • bieg na 110 m ppł,
    • skok w dal,
    • skok wzwyż,
    • rzut oszczepem 600 g,
    • pchnięcie kulą 5 kg,
    • rzut dyskiem 1 kg,
    • sztafeta 4 x 100 m.

Zawodnik/zawodniczka może brać udział w jednej konkurencji i sztafecie : zespół musi wystartować w co najmniej 5 konkurencjach, nie więcej jednak niż 3 zawodników w konkurencji (w tym 1 sztafeta).
Łącznie nie więcej niż 15 osobo/startów + sztafeta jako 16 start.
Osiągnięte wyniki przeliczane są na punkty według tabeli wielobojowej.
Na wyniki drużyny składa się 12 lub mniej najlepszych rezultatów.

FINAŁ MIEJSKI ODBĘDZIE SIĘ - 15. 05. 2019 r.


DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

I. Uczestnictwo

- W zawodach startują reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców
- Zespół składa się z 6 uczniów/uczennic 2006-2007

II Program zawodów

Biegi na dystansach :
a/ dziewczęta 800 m
b/ chłopcy 1000 m

Start wspólny w poszczególnych kategoriach.
Suma miejsc na mecie zdobytych przez 5 najlepszych poszczególnych członków zespołu decyduje o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W przypadku ukończenia biegu przez mniej niż 5 zawodników szkoła nie będzie klasyfikowana w punktacji drużynowej. Przy takiej samej liczbie punktów dwóch lub więcej zespołów o kolejności decyduje wyższe miejsce najlepszego zawodnika.  Zwycięża ta szkoła która uzyskała najmniejszą ilość punktów.

Zawodnicy mogą startować w kolcach lekkoatletycznych.

Termin rozegrania zawodów do  10.04.201

 

 

TENIS STOŁOWY - zawody drużynowe

Zawody odbywają się w kategorii dziewcząt lub chłopców w konkurencji drużynowej.
Zespół liczy 2+1/rezerwowy/ chłopców lub dziewcząt.
Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych punktów.
W meczu rozgrywane są cztery gry pojedyncze i jedna gra podwójna.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO XI-XII. 2018r.



TENIS STOŁOWY - zawody indywidualne

Każda szkoła może zgłosić po dwóch zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców ( rocznik 2003- 2005).
 Szczegółowy komunikat zostanie dostarczony do szkół przed zawodami.

Termin rozegrania zawodów luty 2019r.


 

UNIHOKEJ

Drużynę stanowią uczniowie jednego gimnazjum w wieku 14 - 16 lat (2003 - 2005 r.) występujący w składzie 12 zawodników lub zawodniczek - na boisku przebywa 6 zawodników/czek ( w tym bramkarz)

Przepisy gry:

Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami P F U i F.
Czas gry 2 x 5 - 10 minut 1 - 2 minuty przerwy.
Bramki 160 cm x 115 cm ( dopuszcza się bramki klubowe 140 cm x 105 cm )
Pole bramkowe: szerokość 5 m, długość 4 m.
Pole przed bramkowe: szerokość 2,5 m, długość 1 m ( linia bramkowa znajduje się 3,5 m. od linii końcowej boiska )
Obowiązuje strój bramkarski - ochraniacze i maska, bramkarz broni bez kija.

Punktacja :

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów.

O kolejności miejsc decyduje:

  • większa ilość zdobytych punktów,
  • wynik bezpośredni spotkania,
  • lepsza różnica bramek,
  • większa liczba zdobytych bramek,
  • rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

TERMIN ROZEGRANIA TURNIEJU - DO 20..11.2018 r.


 

SZACHY

 

Zespół liczy 4 zawodników w tym przynajmniej 1 dziewczynka.
System rozgrywek szwajcarski 7-9 rund.
Kolejność zawodników w drużynie nie może ulec zmianie w trakcie rozgrywek.
Na szachownicy chłopca może zostać zgłoszona dziewczynka
Skład drużyny obowiązuje przez cały turniej. Szczegółowy regulamin szkoły otrzymają przed zawodami.
Termin zawodów do 10.12.2018

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW - do 10. 12. 2018 r.


 

PŁYWANIE DRUŻYNOWE


I. Uczestnictwo:
W zawodach startują uczniowie jednej szkoły urodzeni w latach 2003 - 2005 .

II. Program zawodów:

  1. sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym dziewcząt
  2. sztafeta 6 x 50 m stylem dowolnym chłopców

Podczas zawodów w pływaniu sztafetowym odbędą się również zawody indywidualne: 50 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym.
Każdy uczestnik może startować w sztafecie i tylko w 1 stylu indywidualnie.

III. Przepisy techniczne

Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalni
25 metrowej.
Każdy zawodnik ma prawo startu w jednej konkurencji indywidualnej   i w sztafecie


Termin zawodów do  10.11.2018.



 

UWAGA

Druk zgłoszenia należywygenerować z SRS
Druk zgłoszenia winien posiadać pieczęć i podpis Dyrektora szkoły oraz czytelny podpis Nauczyciela.



   
kontakt z webmasterem : napisz

© 2007, MIEJSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W BYDGOSZCZY
Ostatnia aktualizacja: poniedziałek 2018-08-27 11:15 po południu