SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE


PROGRAM ZAWODÓW
grupa wiekowa

/rocznik 1998- 2000 /

Indywidualne biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe
Pilka nożna
Piłka siatkowa
Piłka ręczna
Koszykówka
Lekka atletyka - zawody indywidualne
Pływanie
Szachy
LA - zawody finałowe XXII BOM



INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa sportowego muszą  się zarejestrować przez system rejestracji szkół  srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzem rozgrywek nie później niż do 30 września 2015 roku.
W biegach przełajowych przeprowadza się zawody oddzielnie dla uczniów niezrzeszonych w klubach / nie posiadających licencji zawodniczych PZLA I OZLA / oraz osobno dla uczniów z licencjami PZLA i OZLA

Program zawodów:

1. godz. 10.30 - weryfikacja
2. godz. 11.30 - bieg dziewczat / bez licencji / 1500 m
3. godz. 11.45 - bieg dziewczat z licencjami - 1500 m
4. godz. 12.00 - bieg chłopców / bez licencji / 2000 m
5. gpdz. 12.15 - bieg chlopców z licencjami - 2000 m

Każdy zawodnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną oraz numer startowy.
Do zawodów wojewódzkich kwalifikuje się po 4 najlepszych zawodników/zawodniczek z powiatu. Powiaty, których zawodnicy zajęli miejsca w pierwszej 10 w roku szkolnym 2014/2015 wprowadzają dodatkowo po 1 zawodniku/zawodniczce za każde miejsce.

TERMIN ZAWODÓW 30. 10. 2016r.



SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W zawodach biorą udział uczniowie rocznika 1998 - 2000 z jednej szkoły ponadgimnazjalnej oraz uczniowie klas czwartych dziennych rocznika 1997.

Program zawodów:

  • Dziewczęta - sztafeta 10 x 800 m
  • Chłopcy - sztafeta 10 x 1000 m


Każdy zawodnik powinien posiadać ważną legitymację szkolną. Do finału wojewódzkiego kwalifikują się Zwycięskie Szkoły, zespoły, które w roku szkolnym 20014/2015 zajęły miejsca 1 - 3 mogą wstawić dodatkową sztafetę.

TERMIN ZAWODÓW 18. 10. 2016 r.



GRY SPORTOWE

  1. Piłka siatkowa
  2. Piłka ręczna
  3. Koszykówka

Zawody prowadzone będą zgodnie z przepisami i zasadami gier.



PIŁKA SIATKOWA

W zawodach biorą udział uczniowie jednej szkoły ponadgimnazjalnej urodzeni
w latach 1998 - 2000 oraz uczniowie klas czwartych dziennych rocznika 1997.

Skład zespołu: 12 zawodników/zawodniczek.
Zawodnicy muszą posiadać ważną legitymację szkolną oraz jednolite ubiory sportowe z numerami na koszulkach.
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPS do dwóch wygranych setów rozgrywanych "tie brakiem"

Wysokość siatki :

  •  Dziewczęta  --  224 cm.
  •  Chłopcy        --  243 cm.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 25. 02. 2017 r.



PIŁKA RĘCZNA

W zawodach biorą udział uczniowie jednej szkoły ponadgimnazjalnej urodzeni
w latach 1998 - 2000 oraz uczniowie klas czwartych dziennych rocznika 1997.
Zespół składa się z 16 zawodników/zawodniczek.
Zawodnicy muszą posiadać ważną legitymację szkolną oraz jednolite ubiory sportowe z numerami na koszulkach.
Obowiązują przepisy ZPRP.
Czas gry 2 x 20 minut + 5 minut przerwy lub 2 x 15 minut.
Dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu
Zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 30. 11. 2016 r.



KOSZYKÓWKA

W zawodach biorą udział uczniowie jednej szkoły ponadgimnazjalnej urodzeni
w latach 1998 - 2000 oraz uczniowie klas czwartych dziennych rocznika 1997.
Skład zespołu : 8 - 10 zawodników/zawodniczek.
Zawodnicy muszą posiadać ważną legitymację szkolną oraz jednolite ubiory sportowe z numerami na koszulkach i spodenkach.
W rozgrywkach obowiązują przepisy PZKosz.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 25. 03. 2017 r.

 

PŁYWANIE

W zawodach startuje młodzież rocznika 1998 - 2000. oraz uczniowie klas czwartych dziennych rocznika 1997.
O terminie zawodów Szkoły zostaną poinformowani oddzielnym pismem.

Program zawodów :

  •  50 metrów stylem dowolnym
  • 50 metrów stylem delfinem
  • 50 metrów stylem klasycznym
  • 50 metrów stylem grzbietowym
  • 100 metrów stylem zmiennym
  •  Sztafeta 4 x 50 metrów stylem dowolnym

Każda szkoła ma prawo wystawić po dwóch zawodników na każdym dystansie .
Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach oraz sztafecie

TERMIN ZAWODÓW DO 04.11. 2017 r.


    SZACHY

      Zawody przeprowadzone zostaną zgodnie z obowiązującymi przepisami
Szczegółowe regulaminy i przepisy znajdują się w Kalendarzu Imprez Sportowych Kujawsko - Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 20.01.2017 r.


           ZAWODY INDYWIDUALNE LA   --  23.05.2017

UCZESTNICY  --  UCZNIOWIE Szkół Ponadgimnazjalnych rocznika 1998 --  2000 oraz uczniowie klas czwartych rocznik 1997

Program zawodów :

  •  Bieg 100 metrów dziewcząt i chłopców
  •  Bieg 400 metrów dziewcząt i chłopców
  •  Bieg 800 metrów dziewcząt
  •  Bieg 1.500 metrów chłopców
  •  Sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców
  •  Sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców
  •  Skok w dal dziewcząt i chłopców
  •  Skok wzwyż dziewcząt i chłopców
  •  Pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców     K -- 4 kg  , M  -- 6 kg
  •  Rzut oszczepem dziewcząt i chłopców    K  --  600g  ,  M  --  800 g

Uwaga  --  szkoła może zgłosić po trzech zawodników do każdej konkurencji biegowej
i  technicznej.
Zawodnik ma prawo startu w dwóch konkurencjach i sztafecie.
Indywidualne zawody LA  są eliminacją do zawodów finałowych  XXIV BOM.
Do finałów kwalifikuje się 24 zawodników z najlepszymi wynikami z eliminacji.

TERMIN ROZEGRANIA - 23.05.2017 r.


ZAWODY FINAŁOWE LA XXIII BOM  06 - 07.06.2017
        
Program zawodów:

  •  bieg 100 m dziewcząt i chłopców
  •  bieg 400 m dziewcząt i chłopców
  •  bieg 800 m dziewcząt
  •  bieg 1500 m chłopców
  •  sztafety 4 x 100 m dziewcząt i chłopców
  •  sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców 
  •  skok w dal , skok wzwyż ,
  •  pchnięcie kulą       K  --  4 kg  ,   M  --  6 kg
  •  rzut oszczepem     K  --  600 g , M  --  800 g  .
 

UWAGA
Druk zgłoszenia do zawodów - do pobrania

Druk zgłoszenia należy wypełnić pismem drukowanym.
Druk zgłoszenia winien posiadać pieczęć Szkoły, podpis Dyrektora i czytelny podpis Nauczyciela.

   
kontakt z webmasterem : napisz

© 2007, MIEJSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W BYDGOSZCZY
Ostatnia aktualizacja: czwartek 2016-09-15 12:58 po południu