Godz.10.15  --   bieg  1.000 metrów chłopców

TERMIN  ROZEGRANIA  ZAWODÓW  -   30. 09. 2016

Zawodnicy pierwszej zmiany startują ze startu wspólnego,
    strefa zmian wynosi  20 metrów.
    TERMIN  ROZEGRANIA  ZAWODÓW  - 18. 10. 201
    5.

MINI PIŁKA NOŻNA

W skład drużyny wchodzą uczniowie jednej szkoły rocznika  2004 r. i młodsi. Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami.
Przepisy gry:
- Zespół składa się 10 zawodników   / pięciu w polu + bramkarz /
- Boisko 40 x 20 metrów / trawiaste /,
- Bramki 3 x 2 metry,
- Czas gry 2 x 15 minut + 5 minut przerwy ,
- Obuwie - korkotrampki, trampki, / zabrania się gry w butach o wymiennych kołkach / .
- Bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym / pole bramkowe - półłuk o promieniu 6 metrów /.
- Gra bez spalonego,
- Zmiany hokejowe / błędy zmian karane jak w piłce ręcznej tj. strata piłki,  wykluczenie, rzut karny z 7 metrów za złą zmianę bramkarza ./
-Piłka wprowadzona do gry przez bramkarza nie może przekroczyć linii środkowej boiska.

Punktacja:

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt,   za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt,

UNIHOKEJ

Drużynę  stanowią  uczniowie  jednej szkoły  podstawowej  rocznik  2004  i  młodsi
występujący w składzie 12 zawodników , na boisku przebywa 5 zawodników + bramkarz i 6 rezerwowych (w całym turnieju )

• Kategoria dziewcząt
  • Kategoria chłopców

Przepisy gry
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PFUiF
Czas gry 2 x 5 - 10 minut + 1 - 2 minuty przerwy.
Bramki 160 cm x 115 cm ( dopuszcza się bramki klubowe 140 cm x 105 cm )
Pole bramkowe: szerokość 5 m, długość 4 m.
Pole przed bramkowe: szerokość 2,5 m, długość 1 m ( linia bramkowa znajduje się 3,5 m. od linii końcowej boiska )
Obowiązuje strój bramkarski - ochraniacze i maska, bramkarz broni bez kija.

Punktacja
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów.
O kolejności miejsc decyduje:
- większa ilość zdobytych punktów,
- wynik bezpośredni spotkania,
- lepsza różnica bramek
- większa liczba zdobytych bramek
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

TERMIN ROZEGRANIA TURNIEJU DO 10.11.2016.

MINI PIŁKA RĘCZNA

Drużynę stanowią uczniowie jednej  szkoły  w wieku 13 lat i młodsi  (aktualny rocznik - klasa VI  2004 r )
Zespół liczy 16  zawodników / czek,

Zawody prowadzone będą zgodnie z przepisami ZPRP.
Czas gry 2 x 12 minut z przerwą 5 minutową.
Drużyna ma prawo wziąć 1 minutowy czas w każdej połowie meczu.
Czas wykluczenia zawodnika 1 minuta .
Obowiązuje piłka nr 1
Dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu
Zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu.
Obowiązuje zakaz używania  środków klejących piłkę

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 17.11.2016

SZACHY

Zespół liczy 4 zawodników w tym przynajmniej 1 dziewczynka.
System rozgrywek szwajcarski 7-9 rund .
Kolejność  zawodników w drużynie nie może ulec zmianie w trakcie rozgrywek.
Na szachownicy chłopca może zostać zgłoszona dziewczynka
Skład drużyny obowiązuje przez cały turniej.

TERMIN ZAWODÓW : do 10 grudnia 2016.

TENIS STOŁOWY - Drużyna

Zawody odbywają się w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców w konkurencji drużynowej.
Zespół liczy 3 chłopców lub 3 dziewczynki
Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych punktów.
W meczu rozgrywane są cztery gry pojedyncze i jedna gra podwójna.

• odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m , nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt,
  • w I i II kwarcie grają dwie inne piątki, nie dopuszcza się zmian ( jeżeli zawodnik popełni 5 przewinień lub odniesie kontuzję uniemożliwiającą mu kontynuowanie gry, na boisko może wejść zawodnik/zawodniczka 11, 12 lub zespół kończy kwartę w składzie 3 - 4 osobowym),
  • w III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian (zawodnik/zawodniczka 11, 12, który nie brał udziału w grze w pierwszej połowie meczu musi wejść na boisko w III lub IV kwarcie )
  • obowiązuje krycie "każdy swego" (zakaz gry obroną strefową - karą jest ostrzeżenie dla trenera, a w przypadku braku zmiany obrony przewinienie techniczne dla trenera, 2 rzuty wolne i piłka z boku dla zespołu przeciwnego drugie przewinienie techniczne dla trenera jest równoznaczne z przerwaniem meczu przez sędziego i przyznaniem walkowera 20 : 0 dla zespołu przeciwnego),
  • obowiązuje przepis powrotu piłki na połowę obrony (linia środkowa),
  • obowiązuje przepis 3 sekund i 5 sekund,
  • nie obowiązuje przepis 8 sekund, natomiast o błędzie 24 sekund decyduje sędzia boiskowy, który ma prawo odgwizdać taki błąd po wcześniejszym ostrzeżeniu: "do rzutu zostało 5 sekund" i rozpoczęciu widocznego odliczania,
  • przewinienia techniczne dla zawodników i trenerów sędzia przyznaje zgodnie z przepisem PZKosz,
  • za przewinienie na zawodniku rzucającym celnie do kosza nie przyznaje się dodatkowego rzutu wolnego,
  • po 4 przewinieniach zespołu w kwarcie nie przyznaje się rzutów wolnych,
  • za zwycięstwo przyznaje się 2 pkt., remis 1 pkt i porażkę 0 pkt.,
  • o kolejności decydują zdobyte punkty w całych rozgrywkach, mecze bezpośrednie, stosunek małych punktów, ilość zdobytych małych punktów (koszy),
  • w innych sytuacjach nie wymienionych obowiązują przepisy PZKosz.

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 30. 01. 2017 r.

MINI PIŁKA SIATKOWA - CZWÓRKI

W zawodach uczestniczą uczniowie szkół podstawowych - rocznik 2004 i młodsi.

• --  Zawody rozgrywane zgodnie z przepisami zgodnie z przepisami PZPS.

--  Wymiary boiska : 7 m x 7 m , na boisku wyznacza się linię ataku  / 3 m od siatki /       --  wysokość siatki  215 cm dla dziewcząt , 230 cm dla chłopców.
    --  obowiązuje normalny rozmiar piłki.
    --  gra się do dwóch wygranych setów , trzeci set  " tie break " do 15 punktów.
    --  zespół liczy 10 zawodników  , w całym turnieju.
    --  w pierwszym secie gra 4 zawodników + 1 rezerwowy
    --  w drugim secie pozostałych 5 zawodników
    --  w trzecim secie , rozgrywanym w przypadku remisu w setach , gra dowolna czwórka wyznaczona z dziesiątki zgłoszonych zawodników
    --  kolejność czwórek ustalona przed zawodami nie może być zmieniona przez cały turniej.
    --  każdy zespół może wykorzystać dwa czasy po 30 sekund w każdym secie
    --  obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki
    --  atakować z pierwszej linii i zastawiać nie może zawodnik zagrywający , który jest także zawodnikiem obrony podczas zagrywki drużyny przeciwnej aż do momentu rotacji
    --  w każdym secie dozwolona jest tylko podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników , który może wrócić na swoje miejsce  / druga zmiana /

Punktacja :
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty , z przegrane - 1 punkt , za walkower - 0 punktów.
    O kolejności zespołów decyduje kolejno :

•  większa liczba zdobytych punktów
    • jeżeli dwie lub więcej drużyny uzyskają tę samą liczbę punktów

--  lepszy stosunek setów / wygranych do przegranych pomiędzy zainteresowanymi zespołami /
    --     lepszy , wyższy stosunek małych punktów  / zdobytych do straconych
    zainteresowanymi zespołami /
    --     wynik bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 15. 12. 2016r.

PŁYWANIE

W zawodach startuje młodzież rocznika 2004 i młodsi.
O terminie szkoły zostaną powiadomione oddzielnym pismem.

CZWÓRBÓJ  LEKKOATLETYCZNY

W zawodach prawo startu posiadają reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie dziewczęta  i chłopcy rocznika 2004 i  młodsi .
Zespół składa się z 6 dziewcząt lub 6 chłopców. Na wynik końcowy zespołu składają się wyniki 5 najlepszych zawodników/czek.
Program :
- bieg 60 m, rzut piłeczką palantową 150 g., bieg 600 m dziewczęta,   bieg 1000 m chłopcy.
- skok w dal ze strefy lub skok wzwyż - dla całego zespołu.
Kolejność rozgrywanych konkurencji dowolna, z tym, że bieg długi musi być rozgrywany jako ostatnia konkurencja.
Bieg na 60 m                                     - rozgrywany jest seriami na czas,
Skok w dal                                        - ze strefy posypanej kredą o długości 100 cm,
Skok wzwyż                                  - pierwsze wysokości:
110 cm- dla dziewcząt do 130 cm co 5 cm poprzeczka,
125 cm - dla chłopców do 150 cm co 5 cm poprzeczka
W przypadku strącenia poprzeczki przy schodzeniu ze skoczni, po prawidłowo wykonanym skoku, nie należy próby zaliczać jako nieważnej  lecz poinformować (ostrzec) zawodnika / zawodniczkę, że w przypadku powtarzania się takiej sytuacji skok uznany zostanie za " nieważny".
Rzut piłeczka palantową - wykonuje się w sposób dowolny prawą lub lewą ręką, z miejsca lub rozbiegu. Każdy startujący ma prawo do 1 rzutu próbnego, a następnie do 3 rzutów  w konkursie.
Biegi na 600 i 1000 m - rozgrywane są seriami na czas
Punktacja:

Wyniki przeliczone są na punkty według tabeli czwórbojowej, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny wynik każdego zawodnika/czki.
Na wynik zespołu składają się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników/ czek z 6 startujących .
Przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkołę przyznaje się miejsca dzielone. W przypadku szkół, które zajęły miejsca I - III o wyższej lokacie decyduje wynik w czwórboju   najlepszego zawodnika.
Do finału wojewódzkiego kwalifikuje się mistrz powiatu.

FINAŁ MIEJSKI ODBĘDZIE SIĘ  09 - 10. 05. 2017.

TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

W zawodach biorą udział uczniowie rocznika 2006  i młodsi.
Drużyna liczy 6 dziewcząt lub 6 chłopców z jednej szkoły: do punktacji zaliczone zostają wyniki 5 najlepszych zawodników/czek.