Igrzyska Dzieci

Szkoła Podstawowa

                        PROGRAM ZAWODÓW
                            grupa wiekowa do lat 13
                             /rocznik 2006 i młodsi/

 

1. Mini piłka nożna
2. Sztafetowe biegi przełajowe
3. Mini piłka ręczna
4. Unihokej
5. Pływanie drużynowe
6. Mini piłka siatkowa
7. Tenis stołowy drużynowy
8. Mini koszykówka
9. Szachy
10. Badminton
11. Tenis stołowy – zawody indywidualne
12. Halowa piłka nożna
13. Drużynowe biegi przełajowe
14. Czwórbój LA
15. Trójbój LA

 

MINI PIŁKA NOŻNA


W skład drużyny wchodzą uczniowie jednej szkoły rocznika 2006 r. i młodsi.
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PZPN z ułatwieniami.
Przepisy gry:
- Zespół składa się 12 zawodników / pięciu w polu + bramkarz /
- Boisko 40 x 20 metrów / trawiaste /,
- Bramki 5 x 2 metry,
- Czas gry 2 x 15 minut + 5 minut przerwy,
- Obuwie – korkotrampki, trampki, / zabrania się gry w butach o wymiennych
   kołkach /.
- Bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym / pole bramkowe – pół
   łuk o promieniu 6 metrów /.
- Gra bez spalonego,
- Zmiany hokejowe / błędy zmian karane jak w piłce ręcznej tj. strata piłki,   wykluczenie, rzut karny z 7 metrów za złą zmianę bramkarza./
-Piłka wprowadzona do gry przez bramkarza nie może przekroczyć linii środkowej
  boiska.
Punktacja:
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.
O kolejności zajętych miejsc decyduje:
- większa liczba zdobytych punktów
- wynik bezpośredniego spotkania,
- lepsza różnica bramek,
- rzuty karne po meczu remisowym,

Termin rozegrania do  10.10.2018.


  



SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE


Program zawodów:

 Godz.    9.30  weryfikacja
  1.  Godz.  10.00  dziewczęta                  - sztafeta 10 x   800  m
  2.  Godz.  10.00   chłopcy                          - sztafeta 10 x 1000  m

    Zawodnicy pierwszej zmiany startują ze startu wspólnego,
    strefa zmian wynosi  20 metrów.
    TERMIN  ROZEGRANIA  ZAWODÓW  - 09. 10. 2018.

MINI PIŁKA RĘCZNA


Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły w wieku 13 lat i młodsi            (aktualny rocznik –  2006  i młodsi)
Zespół liczy 16 zawodników / czek,
Przepisy gry
Zawody prowadzone będą zgodnie z przepisami ZPRP.
Czas gry 2 x 12 minut z przerwą 5 minutową.
Drużyna ma prawo wziąć 1 minutowy czas w każdej połowie meczu.
Czas wykluczenia zawodnika 1 minuta.
Obowiązuje piłka nr 1
Dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu
Zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu.
Obowiązuje zakaz używania środków klejących piłkę.
Punktacja
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt.
O kolejności miejsc decyduje:
- większa liczba zdobytych punktów,
- większa liczba punktów pomiędzy zainteresowanymi zespołami.,
- lepsza różnica bramek w rozgrywkach.,
- większa liczba zdobytych bramek

Termin rozegrania do 10.11.2018.


UNIHOKEJ



Drużynę  stanowią  uczniowie  jednej szkoły  podstawowej  rocznik  2006  i  młodsi
występujący w składzie 12 zawodników , na boisku przebywa 5 zawodników + bramkarz i 6 rezerwowych (w całym turnieju )

  • Kategoria dziewcząt
  • Kategoria chłopców

Przepisy gry 
Zawody rozgrywane są zgodnie z przepisami PFUiF
Czas gry 2 x 5 - 10 minut + 1 - 2 minuty przerwy.
Bramki 160 cm x 115 cm ( dopuszcza się bramki klubowe 140 cm x 105 cm )
Pole bramkowe: szerokość 5 m, długość 4 m.
Pole przed bramkowe: szerokość 2,5 m, długość 1 m ( linia bramkowa znajduje się 3,5 m. od linii końcowej boiska )
Obowiązuje strój bramkarski - ochraniacze i maska, bramkarz broni bez kija.

Punktacja
Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów.
O kolejności miejsc decyduje:
- większa ilość zdobytych punktów,
- wynik bezpośredni spotkania,
- lepsza różnica bramek
- większa liczba zdobytych bramek
- rzuty karne między zainteresowanymi zespołami.

TERMIN ROZEGRANIA TURNIEJU DO 04.11.2018.


PŁYWANIE DRUŻYNOWE

I. Uczestnictwo:
W zawodach startują uczniowie jednej szkoły urodzeni w latach 2006 i młodsi.
II. Program zawodów:

  • sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym dziewcząt
  • sztafeta 6 x 25 m stylem dowolnym chłopców

Podczas zawodów w pływaniu sztafetowym odbędą się również zawody indywidualne: 25 metrów stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Każdy uczestnik może startować w sztafecie i tylko w 1 stylu indywidualnie.
Po płytkiej stronie basenu obowiązuje start z wody z odbicia od ściany (nie wolno skakać do wody).
III.  Przepisy techniczne
-     zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami PZP i FINA na pływalni 25 metrowej,
-    w przypadku gdy pływalnia nie posiada słupków po obu stronach start ze słupka z głębokiej części basenu i z wody ze strony płytkiej
-     każdy zawodnik ma prawo startu w 1 konkurencji indywidualnej i w sztafecie,
-     szkoła może wystawić tylko jedną drużynę w każdej kategorii,
-     zawody przeprowadzone są seriami na czas, rozstawienie zawodników w poszczególnych seriach  nastąpi na zasadach ogólnych.

IV. Punktacja drużynowa
Sklasyfikowane będą tylko zespoły, które wystawiły sztafetę.
Punktację prowadzi się według zajętych miejsc w poszczególnych konkurencjach:

  • w indywidualnych: I m. – 17 pkt, II m. – 15 pkt, III m. – 14 pkt itd.,
  • w sztafecie: I m – 34 pkt, II m. – 30 pkt, III m. – 28 pkt itd.,
  • do punktacji drużynowej zaliczać się będzie 8 wyników indywidualnych i wynik sztafety,
  • drużyna która nie wystawiła zawodnika w danym wyścigu, nie zdobywa punktów za dany wyścig, jednak nie podlega dyskwalifikacji,
  • zawodnik zdyskwalifikowany w danym wyścigu indywidualnym nie zdobywa punktów,
  • w przypadku równej liczby punktów o kolejności decyduje miejsce sztafety, a dalej większa liczba zdobytych miejsc pierwszych, drugich itd.,
  • prowadzi się oddzielnie punktację dla dziewcząt i chłopców.
 
Termin rozegrania do 20.11.2018

SZACHY

Zespół liczy 4 zawodników w tym przynajmniej 1 dziewczynka.
System rozgrywek szwajcarski 7-9 rund .
Kolejność  zawodników w drużynie nie może ulec zmianie w trakcie rozgrywek.
Na szachownicy chłopca może zostać zgłoszona dziewczynka
Skład drużyny obowiązuje przez cały turniej.

TERMIN ZAWODÓW : do 05 grudnia 2018.


TENIS STOŁOWY - Drużyna

Zawody odbywają się w kategorii dziewcząt i w kategorii chłopców w konkurencji drużynowej.
Zespół liczy 2+1(rezerwowy) w kat. chłopców oraz dziewcząt.
Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych punktów.
W meczu rozgrywane są cztery gry pojedyncze i jedna gra podwójna.

ZAWODY ROZEGRANE ZOSTANĄ XI-XII 2018r.



MINI KOSZYKÓWKA

System rozgrywek:

  • czas gry 4 x 10 min. (gra ryczałtem) lub 4 x 6 min. (czystej gry), jeżeli gospodarz dysponuje tablicą z zegarem odmierzającym czas gry,
  • piłka nr 5 ,
  • zaleca się rozgrywanie meczy na kosze zawieszane na wysokości 260 cm,
  • odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m , nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt,
  • w I i II kwarcie grają dwie inne piątki, nie dopuszcza się zmian ( jeżeli zawodnik popełni 5 przewinień lub odniesie kontuzję uniemożliwiającą mu kontynuowanie gry, na boisko może wejść zawodnik/zawodniczka 11, 12 lub zespół kończy kwartę w składzie 3 - 4 osobowym),
  • w III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian (zawodnik/zawodniczka 11, 12, który nie brał udziału w grze w pierwszej połowie meczu musi wejść na boisko w III lub IV kwarcie )
  • obowiązuje krycie "każdy swego" (zakaz gry obroną strefową - karą jest ostrzeżenie dla trenera, a w przypadku braku zmiany obrony przewinienie techniczne dla trenera, 2 rzuty wolne i piłka z boku dla zespołu przeciwnego drugie przewinienie techniczne dla trenera jest równoznaczne z przerwaniem meczu przez sędziego i przyznaniem walkowera 20 : 0 dla zespołu przeciwnego),
  • obowiązuje przepis powrotu piłki na połowę obrony (linia środkowa),
  • obowiązuje przepis 3 sekund i 5 sekund,
  • nie obowiązuje przepis 8 sekund, natomiast o błędzie 24 sekund decyduje sędzia boiskowy, który ma prawo odgwizdać taki błąd po wcześniejszym ostrzeżeniu: "do rzutu zostało 5 sekund" i rozpoczęciu widocznego odliczania,
  • przewinienia techniczne dla zawodników i trenerów sędzia przyznaje zgodnie z przepisem PZKosz,
  • za przewinienie na zawodniku rzucającym celnie do kosza nie przyznaje się dodatkowego rzutu wolnego,
  • po 4 przewinieniach zespołu w kwarcie nie przyznaje się rzutów wolnych,
  • Punktacja
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.
    O kolejności zespołów decydują kolejno:
    1.  większa liczba zdobytych punktów
    2.  jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów.
    a.    większa liczba zdobytych koszy w meczach pomiędzy zainteresowanymi zespołami (bezpośredni mecz /-e),
    b.    lepszy stosunek większa różnica koszy  zdobytych  do   straconych  w  meczach   pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
    c.    większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy tymi drużynami
    d.    większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w danej grupie
    e.    lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w całym turnieju,
    f.    większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w danej grupie

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 20. 02. 2019 r.


MINI PIŁKA SIATKOWA - CZWÓRKI

W zawodach uczestniczą uczniowie szkół podstawowych - rocznik 2006 i młodsi.

Przepisy gry

  • --  Zawody rozgrywane zgodnie z przepisami zgodnie z przepisami PZPS.

    --  Wymiary boiska : 14 m x 7 m , na boisku wyznacza się linię ataku  / 3 m od siatki /       --  wysokość siatki  215 cm dla dziewcząt , 230 cm dla chłopców.
    --  obowiązuje normalny rozmiar piłki.
    --  gra się do dwóch wygranych setów , trzeci set  " tie break " do 15 punktów.
    --  zespół liczy 10 zawodników  , w całym turnieju.
    --  w pierwszym secie gra 4 zawodników + 1 rezerwowy
    --  w drugim secie pozostałych 5 zawodników
    --  w trzecim secie , rozgrywanym w przypadku remisu w setach , gra dowolna czwórka wyznaczona z dziesiątki zgłoszonych zawodników
    --  kolejność czwórek ustalona przed zawodami nie może być zmieniona przez cały turniej.
    --  każdy zespół może wykorzystać dwa czasy po 30 sekund w każdym secie
    --  obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki
    --  atakować z pierwszej linii i zastawiać nie może zawodnik zagrywający , który jest także zawodnikiem obrony podczas zagrywki drużyny przeciwnej aż do momentu rotacji
    --  w każdym secie dozwolona jest tylko podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników , który może wrócić na swoje miejsce  / druga zmiana / 

    Punktacja :
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty , z przegrane - 1 punkt , za walkower - 0 punktów.
    O kolejności zespołów decyduje kolejno :

    •  większa liczba zdobytych punktów
    • jeżeli dwie lub więcej drużyny uzyskają tę samą liczbę punktów

    --  lepszy stosunek setów / wygranych do przegranych pomiędzy zainteresowanymi zespołami /
    --     lepszy , wyższy stosunek małych punktów  / zdobytych do straconych        
    zainteresowanymi zespołami /
    --     wynik bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi zespołami

TERMIN ROZEGRANIA ZAWODÓW DO 10. 12. 2018r.

 



BADMINTON


I. Uczestnictwo
W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców rocznika  2006 i młodsi. Zespół liczy 2 zawodników/czek + rezerwowy/a. Przez cały turniej obowiązuje ten sam skład drużyny.
II. Sposób przeprowadzenia zawodów.
Kolejność gier:
I rzut                      II rzut                              III rzut
A – X                                                                 A – Y
Gra podwójna
B – Y                                                                B – X
1. Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych punktów.
2. Każda gra rozgrywana do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane do 11 pkt.(bez prawa podwyższania).
3. Zawodnik może być wymieniony w trakcie meczu na rezerwowego, który   gra na jego miejscu do końca spotkania.
4. System wyłaniania mistrza uzależniony jest od liczby uczestniczących drużyn.

 

Termin rozegrania zawodów 5.12.2018


DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

I. Uczestnictwo
- W zawodach startują reprezentacje szkolne, oddzielnie dziewcząt i chłopców
- Zespół składa się z 6 uczniów/uczennic  rocznik 2006-2007
II Program zawodów
Biegi na dystansach :
a/ dziewczęta 800 m
b/ chłopcy 1000 m
Start wspólny w poszczególnych kategoriach.
Suma miejsc na mecie zdobytych przez 5 najlepszych poszczególnych członków zespołu decyduje o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. W przypadku ukończenia biegu przez mniej niż 5 zawodników szkoła nie będzie klasyfikowana w punktacji drużynowej. Przy takiej samej liczbie punktów dwóch lub więcej zespołów o kolejności decyduje wyższe miejsce najlepszego zawodnika.  Zwycięża ta szkoła która uzyskała najmniejszą ilość punktów.
Zawodnicy mogą startować w kolcach lekkoatletycznych.


Termin rozegrania zawodów do 10.04.2019


CZWÓRBÓJ  LEKKOATLETYCZNY

W zawodach prawo startu posiadają reprezentacje szkół podstawowych oddzielnie dziewczęta  i chłopcy rocznika 2006 i  młodsi .
Zespół składa się z 6 dziewcząt lub 6 chłopców. Na wynik końcowy zespołu składają się wyniki 5 najlepszych zawodników/czek.
Program :
- bieg 60 m, rzut piłeczką palantową 150 g., bieg 600 m dziewczęta,   bieg 1000 m chłopcy.
- skok w dal ze strefy lub skok wzwyż - dla całego zespołu.
Kolejność rozgrywanych konkurencji dowolna, z tym, że bieg długi musi być rozgrywany jako ostatnia konkurencja.
Bieg na 60 m                                     - rozgrywany jest seriami na czas,
Skok w dal                                        - ze strefy posypanej kredą o długości 100 cm,
Skok wzwyż                                  - pierwsze wysokości:
110 cm- dla dziewcząt do 130 cm co 5 cm poprzeczka,
125 cm - dla chłopców do 150 cm co 5 cm poprzeczka
W przypadku strącenia poprzeczki przy schodzeniu ze skoczni, po prawidłowo wykonanym skoku, nie należy próby zaliczać jako nieważnej  lecz poinformować (ostrzec) zawodnika / zawodniczkę, że w przypadku powtarzania się takiej sytuacji skok uznany zostanie za " nieważny".
Rzut piłeczka palantową - wykonuje się w sposób dowolny prawą lub lewą ręką, z miejsca lub rozbiegu. Każdy startujący ma prawo do 1 rzutu próbnego, a następnie do 3 rzutów  w konkursie.
Biegi na 600 i 1000 m - rozgrywane są seriami na czas .

Punktacja:
Wyniki przeliczone są na punkty według tabeli czwórbojowej, suma osiągniętych punktów za cztery konkurencje daje ostateczny wynik każdego zawodnika/czki.
Na wynik zespołu składają się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników/ czek z 6 startujących .
Przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkołę przyznaje się miejsca dzielone. W przypadku szkół, które zajęły miejsca I - III o wyższej lokacie decyduje wynik w czwórboju   najlepszego zawodnika.
Do finału wojewódzkiego kwalifikuje się mistrz powiatu.

FINAŁ MIEJSKI ODBĘDZIE SIĘ  08 - 09. 05. 2019.

 


TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY


W zawodach biorą udział uczniowie rocznika 2008  i młodsi.
Drużyna liczy 6 dziewcząt lub 6 chłopców z jednej szkoły: do punktacji zaliczone zostają wyniki 5 najlepszych zawodników/czek.
Program
- bieg 60 m, skok w dal ze strefy, rzut piłeczką palantową 150 gr.
Do finału wojewódzkiego kwalifikuje się mistrz powiatu.

TERMIN     22 - 23.05.2019.



HALOWA PIŁKA NOŻNA


Szkoła może zgłosić do zawodów drużynę dziewcząt i chłopców rocznika 2007 i młodsi. Zespół musi liczyć 12 osób do zawodów w całym turnieju.

Termin przeprowadzenia zawodów luty-marzec 2019.




TENIS STOŁOWY - ZAWODY INDYWIDUALNE

 

  • Każda szkoła może zgłosić po dwóch zawodników w kategorii dziewcząt i chłopców ( rocznik 2006 i młodsi).
     Szczegółowy komunikat zostanie dostarczony do szkół przed zawodami.

  • Termin rozegrania zawodów luty 2019r.


 



 

UWAGA:
Druk zgłoszenia do zawodów należy wydrukować z srs-u

Druk zgłoszenia winien posiadać pieczęć i podpis Dyrektora Szkoły oraz czytelny podpis Nauczyciela
Zgłoszenie do zawodów - druk



   
kontakt z webmasterem : napisz

© 2007, MIEJSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY W BYDGOSZCZY
Ostatnia aktualizacja: sobota 2018-08-18 8:19 przed południem